


Ovlaživanje, općenito, znači veštačko dodavanje vode ili pare sobnom vazduhu. Prema tome, uređaji za ovlaživanje vazduha povećavaju apsolutni sadržaj vlage u vazduhu. U atmosferi, suvi vazduh se uvek meša sa vodenom parom, u omeru koji ovisi o vremenskim uslovima.
Lepo je živeti u umerenoj klimi i uživati u različitim vremenskim uslovima. Kiša nije uvek ugodna, ali nam je potrebna da bi preživeli i moramo je prihvatiti u našim svakodnevnim životima. Uvek pokušavamo održati idealnu temperaturu u prostorijama u kojima boravimo iako nam to otežavaju različiti spoljašnji uslovi. Unutrašnji i spoljni uslovi su veoma različiti i nije neobično povremeno primetiti vlagu na zidovima. To je problem koji se mora odmah rešiti.

Vlaga se mora meriti u Vašim životnim prostorijama da bi se mogla kontrolisati količina energije koju troši ventilacija. Potrošnja energije u kući će biti puno efikasnija kada koristite uređaj za merenje vlage. Nije uvek lako kontrolisati vlagu u kući, ali ima područja u kući koja bi trebalo da se provere, a koja uveliko utiču na količinu vlage u kući.

Vlažnost i drugi mikroklimatski uslovi u stanu su posebno značajni za zdravlje, budući da se u njemu boravi najveći deo dana. U mnogim studijama u svetu i kod nas izneti su podaci koji potvrđuju odavno poznatu činjenicu da je obolevanje i smrtnost veća kod osoba koje žive u uslovima povećane vlažnosti.
- Stručnjaci su izračunali da odrasle osobe provedu 8 do 16 odsto vremena na otvorenom prostoru, 20 do 25 odsto na poslu, a 50 do 56 odsto vremena u stanu, dok deca i starije osobe borave u kući dve trećine dana. Optimalna vlažnost vazduha u stanu treba da iznosi od 40 do 60 odsto. U vlažnim stanovima relativna vlažnost vazduha je veća od 70 odsto - kaže prof. dr Gorica Zbutega u Institutu za higijenu i medicinsku ekologiju Medicinskog fakulteta u Beogradu.
Nakon velikih poplava u Srbiji, biće potrebno sanirati veliki broj poplavljenih objekata. Evo kako treba postupiti.


Poplave u kući, stanovima ili poslovnim prostorima stvaraju velike štete ali ispravnim i odlučnim postupanjem možemo ublažiti posledice i naknadnu štetu.
Većinu posla možemo obaviti sami, priručnim svakodnevnim sredstvima i opremom. Pogledajte kratko uputstvo za postupanje nakon poplave, kako smanjiti štetu i pre svega sačuvati zdravlje stanara.
Najveća opasnost kod popave u kući predstavlja brzi razvoj algi, gljivica i plesni

Anolit se koristi za doziranje u gradskim ili bunarskim instalacijama za sve vrste uzgoja životinja.
Svakodnevno konzumiranje Anolyta od 1%-3% prema životinjama stvara se zdrava klima za životinju, sprečava se mogućnost oboljenja plućnih i disajnih organa.
Dezinfekcija štala sa rasprskivačem za dezinfekciju hladna magla.
Za dezinfekciju rana i kožnih oboljenja.
Za pripremu silaže 30-60 litara po 1 toni silaže.
Višestepeni sistem za optimalan vazduh
Smanjenje vlažnosti 

Vlažan vazduh će proći kroz uređaj. Kod velike vlažnosti će kondenzacioni elementi iz vazduha izlučiti kondenzovanu vodu i sakupiti je u posudu. Osušeni vazduh će izaći na prednju stranu uređaja u prostoriju.

Isušeni vazduh će u AirBreezer-u biti podvrgnut jednom jonskom tretmanu.Negativni joni, takozvani anioni će na sebe nahvatati finu sitnu prašinu, čestice buđi, izazivače alergije, bakterije, dim i eleiminisati ih.Time će se vazduh bez upotrebe hemikalija očistiti i postići optimalan kvalitet.

Nakon jonizacije isušeni vazduh prolazi kroz toplotnu povratnu jedinicu uređaja . U isparivaču vazduha se čuva energija. Kroz odvajanje vlage će se ta energija vratiti u obliku toplote. Vazduh će na izlazu AirBreezer-a biti za 1 do 4 stepena topliji od onog na ulazu.Ovaj toplotno regenerativni proces ima više efekata: